Rehabilitacja dzieci Bielsko Biała

Mikropolaryzacja

Mikropolaryzacja to zabieg pobudzający korę mózgu

rehabilitacja dzieci

Mikropolaryzacja

Rehabilitacja dzieci może odbywać się na wielu różnych płaszczyznach. Jednym z zabiegów mających pewne zastosowanie jest mikropolaryzacja mózgu. Zabieg ten polega na stymulacji kory mózgu i modulacji pobudliwości i neuroplastyczności poszczególnych komórek nerwowych. Ważną zaletą tego rodzaju zabiegów jest to, że rehabilitacja dzieci Bielsko Biała przy wykorzystaniu tej metody jest bezbolesna i nieinwazyjna.

Kiedy warto stosować tę metodę rehabilitacji?

Mikropolaryzacja może być stosowana w przypadku wielu różnych przypadkach, a zaleceń do jej przeprowadzenia jest naprawdę sporo. Wśród nich wymienić należy zaburzenia napięcia sercowego, przewlekły ból, nadpobudliwość, zaburzenia psychoemocjonalne, trudności w koncentracji. Oczywiście każde z tych zaleceń trzeba skonsultować z lekarzem. To on musi podjąć ostateczną decyzję jeśli chodzi o zastosowanie tej formy rehabilitacji.

Przeciwwskazania do zastosowania mikropolazyracji

Mikropolaryzacja to niestety same zalety i wskazania, ale także przeciwwskazania. Do przeciwwskazań należy zaliczyć między innymi nowotwory, rozruszniki serca, ciążę, obce ciała czy też zastawka mózgowa. Oczywiście tak samo jak w przypadku wskazań tak samo przeciwwskazania należy skonsultować z lekarzem.

Jakie są korzyści z tych zabiegów?

Rehabilitacja dla dzieci Bielsko w tej formie ma za zadanie odtworzenie naruszonych funkcji nerwowych. W ten sposób jest możliwe doprowadzenie do optymalizacji stanu funkcjonalnego komórek nerwowych. Efekty, które są osiągane dzięki tej terapii, zwykle są bardzo pozytywne i może być to np. normalizacja napięcia mięśni, zmniejszenie patologicznych odruchów, nabycie nowych nawyków ruchowych czy też zwiększenie stopnia zrozumienia mowy.

Przed rozpoczęciem tej terapii trzeba udać się na konsultację lekarską, gdzie pacjent zostanie zbadany. Z kolei na podstawie przeprowadzonej diagnozy będzie jednoznacznie zakwalifikowany do możliwości wzięcia udziału w rehabilitacji. Tylko po spotkaniu z lekarzem można być pewnym, że mikropolaryzacja mózgu nie wywoła negatywnych efektów i poprawi stan chorego.

rehabilitacja dziecimikropolaryzacjarehabilitacja dzieci bielsko białarehabilitacja dla dzieci bielskomikropolaryzacja mózgu

Powiązane wpisy

Rehabilitacja dla dzieci Bielsko

Rehabilitacja dla dzieci Bielsko - pomoc naszym pociechom

Rehabilitacja niemowląt Bielsko Biała

Rehabilitacja niemowląt Bielsko Biała oraz inne możliwości