Rehabilitacja dzieci Bielsko Biała

Rehabilitacja dla dzieci Bielsko

Rehabilitacja dla dzieci Bielsko - pomoc naszym pociechom

rehabilitacja dla dzieci bielsko

Rehabilitacja dla dzieci Bielsko

W mieście jest kilka gabinetów, w których prowadzona jest profesjonalna diagnostyka i fizjoterapia dzieci i niemowląt. Pacjentami mogą zostać nie tylko osoby z wadami postawy. Często rehabilitacja dla dzieci Bielsko jest udzielana na rzecz wcześniaków oraz dzieci, które mają zaburzenia napięcia mięśniowego, a także maluchy z chorobami neurologicznymi i różnymi wadami genetycznymi. Dopasowana jest do ich indywidualnych potrzeb i możliwości oraz opiera się na podążaniu za ich naturalną aktywnością ruchową. Zwykle potrzebna jest po przebytych urazach oraz kiedy zostają u stwierdzone zaburzenia w rozwoju psychoruchowym.

Zaburzenia potrzebujące rehabilitacji

Pierwsze objawy zaburzeń pojawiają się przeważnie już w pierwszym roku życia. Niektóre kwalifikujące na coś takiego jak rehabilitacja niemowląt Bielsko Biała są zauważalne gołym okiem, ale czasem odstępstwa od normy długo się pogłębiają tym samym wyrządzając duże szkody w ciele dziecka. Dlatego dla każdego rodzica powinna być istotna znajomość kolejnych etapów rozwoju dziecka.

Objawy zaburzeń u niemowląt

Poprzez obserwację można wychwycić wiele zaburzeń i nieprawidłowości, które powinny zaniepokoić - na przykład, że

  • z dzieckiem nie ma kontaktu - ani nie reaguje ani nie wydaje dźwięków
  • dziecko nie potrafi unosić głowy leżąc na brzuchu, nie potrafi też obracać głową w prawo i lewo, z kolei leżąc na pleckach odgina ją do tyłu
  • u niektórych maluchów można zauważyć patologiczne zaciskanie piąstek, prężenie się czy podwijanie palców u stóp
  • dziecko z problemem nie sięga i wcale nie chwyta zabawek albo chwyta je tylko jedną ręką
  • nawet trudności z zasypianiem mogą świadczyć o problemach neurologicznych.

 

Mikropolaryzacja mózgu

Jest to metoda polegająca na stymulacji kory mózgu. Terapia ta aktywuje procesy naprawcze nieinwazyjnie, bezboleśnie i całkowicie bezpiecznie. Polega na użyciu 2 elektrod przez które doprowadza się bardzo słaby prąd. Kora mózgowa jest albo aktywizowana, pobudzana albo hamowana w swojej aktywności. Przynosi świetne efekty po mózgowym porażeniu dziecięcym, w afazji motorycznej, poprawia mowę. U starszych dzieci pomaga zwalczyć stany depresyjne i inne zaburzenia związane z psychiką i emocjami. Daje ulgę w przewlekłym bólu. Mikropolaryzacja mózgu pomaga w zaburzeniach wzroku i słuchu.

Rehabilitacja dzieci - proces

Sposób, intensywność i częstotliwość terapii dobierany jest indywidualnie do problemu, z jakim zmaga się dziecko. Niezależnie od metody rehabilitacji, czy to Vojty czy NDT Bobath, ważna w procesie zdrowienia jest praca rodzica z dzieckiem. Ćwiczenia muszą być prowadzone tylko i wyłącznie zgodnie z zaleceniem lekarza specjalisty.

rehabilitacja dla dzieci bielskorehabilitacja niemowląt bielsko białametoda polegająca na stymulacji kory mózgumikropolaryzacja mózgumetody rehabilitacji

Powiązane wpisy

Mikropolaryzacja

Mikropolaryzacja to zabieg pobudzający korę mózgu

Rehabilitacja niemowląt Bielsko Biała

Rehabilitacja niemowląt Bielsko Biała oraz inne możliwości