Rehabilitacja dzieci Bielsko Biała

Rehabilitacja dla dzieci Bielsko

Rehabilitacja dla dzieci Bielsko - pomoc naszym pociechom

rehabilitacja dla dzieci bielsko

Rehabilitacja dla dzieci Bielsko

W mieście jest kilka gabinetów, w których prowadzona jest profesjonalna diagnostyka i fizjoterapia dzieci i niemowląt. Pacjentami mogą zostać nie tylko osoby z wadami postawy. Często rehabilitacja dla dzieci Bielsko jest udzielana na rzecz wcześniaków oraz dzieci, które mają zaburzenia napięcia mięśniowego, a także maluchy z chorobami neurologicznymi i różnymi wadami genetycznymi. Dopasowana jest do ich indywidualnych potrzeb i możliwości oraz opiera się na podążaniu za ich naturalną aktywnością ruchową. Zwykle potrzebna jest po przebytych urazach oraz kiedy zostają u stwierdzone zaburzenia w rozwoju psychoruchowym.

Zaburzenia potrzebujące rehabilitacji

Pierwsze objawy zaburzeń pojawiają się przeważnie już w pierwszym roku życia. Niektóre kwalifikujące na coś takiego jak rehabilitacja niemowląt Bielsko Biała są zauważalne gołym okiem, ale czasem odstępstwa od normy długo się pogłębiają tym samym wyrządzając duże szkody w ciele dziecka. Dlatego dla każdego rodzica powinna być istotna znajomość kolejnych etapów rozwoju dziecka.

Objawy zaburzeń u niemowląt

Poprzez obserwację można wychwycić wiele zaburzeń i nieprawidłowości, które powinny zaniepokoić - na przykład, że

  • z dzieckiem nie ma kontaktu - ani nie reaguje ani nie wydaje dźwięków
  • dziecko nie potrafi unosić głowy leżąc na brzuchu, nie potrafi też obracać głową w prawo i lewo, z kolei leżąc na pleckach odgina ją do tyłu
  • u niektórych maluchów można zauważyć patologiczne zaciskanie piąstek, prężenie się czy podwijanie palców u stóp
  • dziecko z problemem nie sięga i wcale nie chwyta zabawek albo chwyta je tylko jedną ręką
  • nawet trudności z zasypianiem mogą świadczyć o problemach neurologicznych.

 

Mikropolaryzacja mózgu

Jest to metoda polegająca na stymulacji kory mózgu. Terapia ta aktywuje procesy naprawcze nieinwazyjnie, bezboleśnie i całkowicie bezpiecznie. Polega na użyciu 2 elektrod przez które doprowadza się bardzo słaby prąd. Kora mózgowa jest albo aktywizowana, pobudzana albo hamowana w swojej aktywności. Przynosi świetne efekty po mózgowym porażeniu dziecięcym, w afazji motorycznej, poprawia mowę. U starszych dzieci pomaga zwalczyć stany depresyjne i inne zaburzenia związane z psychiką i emocjami. Daje ulgę w przewlekłym bólu. Mikropolaryzacja mózgu pomaga w zaburzeniach wzroku i słuchu.

Rehabilitacja dzieci - proces

Sposób, intensywność i częstotliwość terapii dobierany jest indywidualnie do problemu, z jakim zmaga się dziecko. Niezależnie od metody rehabilitacji, czy to Vojty czy NDT Bobath, ważna w procesie zdrowienia jest praca rodzica z dzieckiem. Ćwiczenia muszą być prowadzone tylko i wyłącznie zgodnie z zaleceniem lekarza specjalisty.

rehabilitacja dla dzieci bielskorehabilitacja niemowląt bielsko białametoda polegająca na stymulacji kory mózgumikropolaryzacja mózgumetody rehabilitacji

Powiązane wpisy

Mikropolaryzacja

Mikropolaryzacja to zabieg pobudzający korę mózgu